Pre klienta Bestent sme vypracovali video v 3D grafike. Cieľom bolo v čo najkratšom čase vytvoriť 15s a 6s video na klientom určené produkty. Kampaň sa odohorávala v troch členských štátoch EU a to Slovensko, Česko a Maďarsko. Jednou s najdôležitejších vecí je pripraviť harmonogram pre produkciu jazykových mutácií. Spolu sme vyprodukovali 60 videí za mesiac.

Fáza prvá (scenár a skript)

Téma: Santa má rúško a zahmlia sa mu okuliare


15sec 1. Vizuál: Santa havaroval, lebo mal rúško a zahmleli sa mu okuliare.

Sane narazili do vonkajšieho vianočného stromčeku a zlomili ho, zo soba sa parí, je v kope snehu Voiceover: ”Aj Santova práca je tento rok iná.”

Vizuál: Santa je naštvaný, zúri, má zaparené okuliare a rúško. Voiceover: “…nosí rúško, aby nás chránil,no dáva mu zabrať…”

Vizuál: Rovnaký záber, ako v čísle

1.,ale popadajú okolo neho rozbité darčeky, gule,svetielka. Vizuál: (Santa to nezvládol, ale BESTENT to zachráni) Voiceover: “V Bestent sme prevzali štafetu a prinesieme vám tie najhustejšie Vianoce… …husté stromčeky s rýchlim doručením nájdete v eshope bestent.sk…”

2.verzia …darčeky pre celú rodinu s expresným doručením nájdete v eshope bestent.sk…”


6sec Vizuál: Popadajú okolo neho rozbité darčeky, gule,svetielka.

Vizuál: (Santa to nezvládol, ale BESTENT to zachráni) Voiceover: “Extra husté stromčeky s expresným doručením na bestent.sk” 2.verzia “Darčeky pre celú rodinu s expresným doručením nájdete na bestent.sk…”

Fáza druhá (príprava a animácia)

V tejto fáze je všetko o 3D artistovi. Musí si navrhnúť prostredie v ktorom sa bude video odohrávať. Takisto pripraviť charakter/ postavičku na animovanie. Nieje to lacná záležitosť ale vždy efektná. 3D animácie ponúkajú rôzne druhy komunikačných výhod, ale to neskôr, pozrite sa ako to prebieha.

Fáza tretia (export a finalizácia)

Požiadavka bola v čo najkratšom čase vytvoriť série produktových reklám v rôznych jazykových mutáciach. Pri takomto rozsiahlom projekte musíte byť bystrí a nemrhať časom na zbytočné modifikácie. Napríklad pri exporte videa z C4D využívame png sekvencie, ktoré vkladáme do After Effects. After Effects ponúka široký záber efektov a hlavne rýchle spracovávanie vkladania jednotlivých produktov. Vytvorili sme template, ktorý sme recyklovali a tak vytvorili množstvo reklám. Odlišnosť reklám je v ich hlasových hercoch, ktorí voiceover nahovorili.