WINE TRUCKU PÁNA KORKA
O projekte
Produkcia
Someliér
Predaj vína
Organizovanie podujatí

Zážitok predáva a má štyri kolesá


My sme sezónne produkčné riešenie pre vinárov z nášho portfólia postavili na dvoch šťavnatých premisách. 1. Ľudia milujú zážitky, ku ktorým majú blízko. Fyzicky aj metafyzicky. 2. Čím viac zmyslov sa do zážitkov namočí, tým viac sa ľuďom zapíšu v pamäti. Aj v tej nákupnej.

Keď sme obe premisy zrátali, vyšiel nám jeden elegantný čierny wine truck ako ideálna produkčná spolupráca medzi vinárstvami Chateau Rúbaň, Dobrý rajón a Pivnica Čebovce. S cieľom dostať vína tejto kolaborácie čo najbližšie k ľuďom, sme od jari do jesene 2023 brázdili populárne podujatia naprieč západným Slovenskom.

Vitajte u Pána Korka

V sofistikovanom čiernom trucku, s usmiatym korkom v logu, dreveným interiérom a someliérom v klobúku. Branding a produkcia vinárskeho pop-upu boli príjemným kreatívnym aperitívom. Popri ňom sme si však trúfli aj na vyššiu percentáž. Vedľa nablýskaného vzhľadu netrpela ani kvalita. Každý someliér od Pána Korka prešiel základným kurzom, aby porozumel všetkým ponúkaným vínam a s Pánom Korkom sa vždy žúrovalo iba na vysokej stopke. Vína sa totiž podávali výhradne v sklenených pohároch.

Brand awareness na víne 

Truck sme zaparkovali 30-krát na 30 rôznych miestach. Dole hrdlom sme otočili 1 700 fliaš na podujatiach so 100 000 návštevníkmi a tým sme zasiahli 10% – 20% zákazníkov, ktorí sa k Pánovi Korkovi a jeho vínam doteraz vracajú. Pivnica Čebovce si v trucku našla miesto pre launch vo vinárskom svete a niektoré vína vďaka Korkovi už úplne vypredala. A my sme radi, že sme tak trochu na vine.

Ľudia milujú zážitky, ku ktorým majú blízko. Fyzicky aj metafyzicky

Ďalší Projekt
APE Music Club