VinárstvoJanušík
O projekte
Rebrandig
Vizuálna identita
Dizajn etikiet
Online marketing

Ako sa z Víno Jano stalo Vinárstvo Janušík.


Vinárstvo Janušík predstavuje tradíciu a remeslo. Plátno nie je to, čo robí umelca. Rovnako ako vinohrad nerobí vinára. Je to vášeň a zanietenie pre tvorenie vlastnej pravdy a idei, ktorú svetu umelec odovzdá. Práve preto sme pri tvorbe brandingu pre vína zvolili cestu, ktorá načrtne podstatu a umenie vinárskeho remesla. Etikety a ich vizuálne spracovanie sú filozoficky priamym prienikom medzi umením a pragmatickým vnímaním. Víno neprezentuje len samotná etiketa a jej kreatíva. Váha značky je zastúpená taktiež v symbole vinárstva, ktorá musí ísť rovnakým vizuálno-filozofickým smerom.

Z dielne grafického dizajnéra Ivana Zadrabaja vzišiel branding, ktorý zadefinoval nové smerovanie značky Vinárstva Janušík.

Vinarstvo janusik

Farebnosť
janusik
ETIKETY
Pri tvorbe etikiet sa zvolila kreatívna stratégia, ktorá spojila umenie a pragmatickú stránku etikety. Vytvorili sme vzťahy medzi etiketami a ich elementami, ktoré medzi sebou každé jedno víno prepája farebným príbehom. Každá odroda a jej jedinečnosť je symbolizovaná farbou a výtvarným motívom. Výtvarný motív hviezdy symbolizuje jedinečnosť, odhodlanie a ambíciu. Hviezda je priamym prienikom, kde sa celé vinárske remeslo delí na drobné kroky na ceste k výsledku. Tvrdá práca a dary zeme sú medzi sebou silno prepojené.
Hviezdy janusik
barique Janusik

akostne janusik

bzo Janusik

Ďalší Projekt
ChâteauRúbaň