Ako správne nazvučiť videohru

Treba pochopiť aké hlavné témy sa v danej hre nachádzajú a akú majú navodiť atmosféru počas hrania určitých levelov. To platí aj pre zvuky pohybu a interakcie s predmetmi. Ako herný dizajnér ste v najdôležitejších pozícií, pretože máte kontrolu nad procesom, ale nad hráčom už nie.

Dizajnovanie assetov

Keď dizajnujete jednotlivé assety je dôležité, aby ste pre správne použitie ich funkcie vyladili jemnou odchýlkou alebo zmenou vo zvuku, ktorí vyrábate. Zbrane mávajú väčšinou rôzne funkcie a tie si zaslúžia realistický sound design. Nechcete, aby sa ich použitie v hre neodlišovalo. Ak existuje grafická rozdielnosť, tak aj tá zvuková, preto je tento proces rovnako dôležitý, ako dizajn samotnej hry a spolu tvoria jednotný celok.

Pre zvuky, ktoré sa opakujú v slučke sa snažte, aby hudba bola konštantná a nenarušená klikaním alebo cukaním v stope. Ak chcete spojiť dve hudby dokopy, používame efekt “crossfade. Táto fáza vývoja zvuku sa implementuje pri dokončovaní animácií a cinematikov.

Importuj do FMOD studio

Tento kúsok softwaru ti umožní spracovávať potrebné stopy na ozvučenie hry. Viete nastaviť, kde a kedy sa má zvuk vypnúť alebo pustiť. S touto informáciou potom pracujú developeri a hra ide na testing či všetko sedí, ako má.

Späť
Prečo práve my?
Ďalší
Generácia Z a digitálny priestor