Video spot Château Rúbaň Grand ’17

V máji 2021 sme sa zhostili úlohy vytvoriť spot pre Château Rúbaň v najvyššej možnej kvalite s využitím nášho spoľahlivého člena nefkus tímu-robotickým ramenom značky ABB.

Archívne víno
Prvotná idea, z ktorej sme vychádzali je produkt samotný. Jedná sa o archívne víno z rúk technologických a chuťových veľmajstrov v Château Rúbaň. Zaujímavosťou je, že počasie aj prírodné podmienky boli v roku 2017 najlepšie za posledných 5 až 7 rokov pre všetky červené odrody. Vďaka tomu mohol vzniknúť Château Rúbaň Grand v limitovanom počte 4800 ks fliaš. Celý obsah fľaše rástol, bol pozberaný, spracovaný a nafľaškovaný v obci Rúbaň, v Strekovskej oblasti, kde samozrejme zároveň sídli Château Rúbaň. Jedná sa o výnimočný počin, ktorý si vyžadoval výnimočnú prezentáciu.


Scenár
Pri príprave scenára sme už pri prvých konceptoch pracovali s variantom využitia robotického ramena pre plynulé zábery. Hlavná idea bola podať svedectvo o jedinečnom víne vychádzajúcom z úrodnej pôdy Strekovskej oblasti, ktorá za to vďačí množstvu slnečných dní a živinám, ktoré priváža rieka Dunaj. Preto môžete vo výsledku vidieť všetky metaforické odkazy na zložky ovplyvňujúce chuť vína. Slnko, pôda, voda.


Produkčná fáza
Chystanie scény si vyžadovalo dôvtip a zručnosti všetkého druhu obzvlášť kvôli natáčaniu s reálnou zeminou. Pre tieto potreby bol zhotovený stôl, ktorý požadovanú váhu hliny uniesol. V strede stola bola diera prekrytá textíliou a následne zasypaná hlinou, využili sme ju na efekt vynárania sa fľaše zo zeminy. Pod stolom sa ukrýval náš kolega Tuko a pomalým pohybom vytláčal fľašu smerom nahor.
Ďalšou náročnou scénou sa ukázal efekt liatia vína priamo do objektívu kamery. Využili sme zrkadlo nastavené smerom k objektívu. Po pár pokusoch sme prišli na to, v akom uhle a intenzite liať tekutinu, aby sa správala tak, ako sme požadovali. Začiatky však vyzerali rôzne a každý nevydarený pokus znamenal opätovné vyleštenie zrkadla a okolia scény.


Robot
Pri natáčaní spotu pre Château Rúbaň Grand sme využili spomínané robotické rameno. Jedná sa o typ ABB IRB 4600, ktorý je používaný vo väčšej mierke na presné zváranie v automobilovom priemysle. Jeho bezpečnému ovládaniu sa venuje nadšenec Martin Tománek. Robot, ktorého sme si familiárne nazvali Ruby, jeho pracovný dosah je 2,05m, nosnosť 45kg, rýchlosť 2m/sec, presnosť 0,1mm a váži 500kg. Jeho obrovská výhoda oproti “kamerovaniu z ruky” je možnosť opakovať rovnaký záber bez akejkoľvek zmeny. Ďalšie spoty a klipy, ktoré sme natáčali pomocou Rubyho si môžete pozrieť TU.

Postprodukcia
 V postprodukčnej časti sme aplikovali 3D animácie. Využívali sme 3D tracking a kompozíciu vyrastajúcich rastlín. Rastliny boli modelované v programe C4D. Svetlo prostredia 3D modelov bolo svetelne nasimulované presne tak, ako bola nasvietená pôvodná scéna. Finálna verzia renderu bola vložená na vykolorované video,a na záver sa celý obraz ešte raz “dotónoval”, aby farby spolu sedeli a vytvárali jednotný celok.

Hudba
Orchestrálna kompozícia bola pre nás jednoznačnou voľbou, ako vyjadriť jedinečnosť vína Château Rúbaň Grand. Zároveň sme sa potýkali s obmedzenou dĺžkou videa. Vyzdvihli sme však dôležité momenty s gradáciou k záveru počas odhaľovania etikety. Operný spev bol impozantným detailom, ktorý dodal skladbe hĺbku.

Rozhovor
V závere rozsiahlejšieho videa z backstagu sme vyspovedali majiteľku Château Rúbaň, Vladimíru Ollé, ktorá priblížila, prečo je Château Rúbaň Grand výnimočným vínom a prečo sa na dokonalé čakať oplatí. Celé video aj s dokrútkou nájdete TU.

Vychutnajte si výsledok našej práce.

Späť
Ako web-design ovplyvňuje branding?
Ďalší
Toto snáď nie je možné, NEFKUS má ďalšiu novinku!